O lázních Velichovky

Lázně Velichovky, nestátní zdravotnické lázeňské zařízení s více jak stoletou tradicí se specializují především na rehabilitaci pacientů s onemocněním pohybového ústrojí, pacientů po úrazech, před a po operacích kostí a kloubů, včetně kloubních náhrad. Léčba je zajištěna za úzké spolupráce s předními odborníky ortopedické kliniky z Fakultní nemocnice v Hradci Králové. K dobré pověsti lázní přispívá také zdejší velmi hustá slatina, svým složením ojedinělá na území České republiky. Jedná se o křídovou slatinnou zeminu, napájenou prameny vody s obsahem uhličitanu vápenatého a železa. Zásobu ložiska odhadují odborníci na dalších 150 – 200 let.

Ložisko zdejší slatiny je v rámci České republiky unikátní svým složením a tudíž i účinky. Jde o kombinaci křídové slatinné zeminy, která se mísí s vodou z místního pramene, která je bohatá na uhličitan vápenatý a železo. Slatina se využívá především pro koupele a zábaly,které pomáhají výrazně zmírnit až úplně vymýtit bolesti všech pacientů trpících onemocněním kloubů, svalů a páteře.Díky tomu v lázních Velichovky výrazně zlepšují kvalitu života pacientů.

Přejít na výběr pobytů v Lázních Velichovky

 

Fotogalerie z prostředí Lázní Velichovky

logo velichovky

Lázně Velichovky se specializují na rehbilitaci pohybového ústrojí, rehabilitaci po a před operacemi kostí a kloubů a po úrazech. Lázně využívají mimo jiné místní slatiny s jedinečným složením a účinky.

Více informací

tipdneloga

Doporučujeme

Víkendová relaxace

Lázně Velichovky

Dopřejte si víkendový odpočinek od stresu a relaxujte ve Velichovkách.

Více informací

Počasí ve Velichovkách?

Aktuální Počasí v Královéhradeckém kraji.