Dárkové poukazy

Speciální procedury

Vodoléčba

Složitá vodoléčba využívá střídavého působení chladu a tepla na povrch těla za účelem vyvolání místní i celkové reakce organismu. Vhodné pro zejména chronická degenerativní a zánětlivá onemocnění pohybového aparátu, jako jsou artrózy a Bechtěrevova choroba. Zlepšení celkové zdatnosti, posílení adaptačních mechanismů a reaktibility organismu.

Elektroléčba

Obecně je možno říci, že elektroléčba působí proti bolesti, napjatosti svalů, lépe prokrvuje a má příznivý vliv na zmenšení otoků. Lékař přesně určí, který typ elektroléčby je pro klienta vhodný.

Oxygenoterapie

Aplikace kyslíku provádí sestra nosní sondou nebo maskou. Pro pohodlně strávené chvíle je k dispozici relaxační hudba.Kyslíková terapie (oxygenoterapie) se výrazně podílí na regeneraci všech buněk lidského organismu, hlavně mozku. Před aplikací podání vitaminů, kalia a v průběhu aplikace podávání minerální vody. Doporučený celkový počet je 10 inhalačních sezení. Je vhodná jako permanentně působící léčebné opatření proti arteriosklerose a jako přirozená prevence proti srdečnímu infarktu a vysokému krevnímu tlaku. Kyslíková terapie se výrazně podílí na regeneraci všech buněk lidského organismu, hlavně mozku. Výrazným způsobem stabilizuje a urychluje myšlení, má velký a pozitivní vliv na psychiku jednotlivce, na metabolismus organismu a podstatně oddaluje proces stárnutí. Cílem kyslíkové léčby je zprůchodnění kapilárního řečiště a tím jsou ve všech tkáních vytvořeny podmínky lepšího prokrvení a výživy tkání. Účinek oxygenoterapie vydrží řadu měsíců, často i rok.

Baňkování

Aplikace skleněných baněk s nahřátým vzduchem, v nichž ochlazením vznikne podtlak, který způsobí jejich přisátí na povrch těla, místo aplikace určí lékař. Upozorňujeme, že podtlak způsobí drobné krevní výrony, které se na kůži projeví jako modřina, která může být viditelná i několik dní. Vhodné pro nemoci pohybového ústrojí, bolestivé syndromy měkkých tkání, CC a CB syndromy, LI syndromy, degenerativní onemocnění pohybového ústrojí. Analgetický účinek, zlepšení prokrvení v místě aplikace, odplavení nežádoucích metabolitů.

Insulface CO2 - plynové injekce

Podkožní aplikace C02 pomocí jednorázové velmi jemné injekční jehly, aplikujeme 10-20 ml plynu pod tlakem 0,7 kPa/cm3, celkem 6 dávek, místo aplikace určí lékař. Vhodné pro degenerativní onemocnění kloubů a páteře s bolestivým syndromem, u bolestí hlavy vertebrogenního původu, CC a CB syndromy, LI syndromy. Analgetický a spasmolytický účinek.

Masáže

Masáž klasická

Klasická masáž dle platného postupu nedráždivou emulzí, lokalita dle přepisu lékaře. Aplikujeme 5 druhů základních hmatů rozdělených do úkonů hnětacích a nárazových.Vhodné pro všechna onemocnění pohybového aparátu, včetně stavů poúrazových, rekonvalescence, stavy po fyzickém vyčerpání a svalové únavě. Hlavním účinkem klasické masáže je podpora metabolismu, trofiky a oběhu masírované oblasti, přispívá ke vstřebávání otoků, ovlivňuje svalový tonus.

Masáž podvodní

Masáž probíhá ve vodě teplé 37 - 38°C proudem vody do 2 atmosfér. Zvláštní opatrnost u pacientů s onemocněním žilního systému dolních končetin. Jde o spojení účinku tepelné koupele, masáže, aktivního a pasivního pohybu ve vodním prostředí způsobující hyperemii kůže a podkoží, relaxaci.

Masáž reflexní

Reflexní masáž prováděná fyzioterapeutem, použitá sestava na základě předpisu lékaře, jde o manuální léčebný zásah na povrchu těla aplikovaný v místěch druhotných, onemocněním reflexně vyvolaných změn, léčebný zásah vedený cestou nervových spojů v oblasti zvolených reflexních oblouků. Vhodné pro funkční a chronická organická onemocnění vnitřních orgánů, funkční, degenerativní a chronická onemocnění páteře a kloubů (Bechtěrevova choroba, diskopatie, CC a CB syndrom, LI syndrom), poúrazové a pooperační stavy.

Aroma masáž

Aroma masáž, neboli aromaterapeutická masáž je relaxační masáž, která zahrnuje ošetření celého těla od vlasové části hlavy až po prsty u nohou vonnými oleji, do kterých se přidávají aromatické léčivé éterické esence. Masáž podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu, posiluje imunitu organizmu a harmonizuje tělo,psychiku, celkově uklidňuje. Proto je vhodná pro každého, kdo se rozhodl relaxovat.

Masáž lávovými kameny

Lávové kameny mají silnou energetickou vibraci. Výborně akumulují teplo, dochází tak k regeneraci tkání. Masáž lávovými kameny zbavuje záda a klouby bolestí. Vyrovnávají energii v těle, prohřívají ho, a tím napomáhají detoxikaci organismu. Teplem které uvolňují pomáhají odstraňovat bloky na meridánech a energie je tak rozprouděna. Je stimulován krevní oběh i lymfatický systém. Dopřejte si luxusní relaxaci celého těla. Vůně esenciálních olejů zklidní mysl a sálající teplo z lávových kamenů Vám dovolí zapomenout na starosti všedního dne. Prohřáté svaly se uvolní a rytmické masážní hmaty tak navodí klid a harmonii.

Reflexní terapie plosky nohy

Metoda využívající reflexní body a reflexní plošky převážně na chodidlech, na které se působí tlakem. Tyto reflexní plošky mají přímou souvislost s jednotlivými tělesnými orgány. Přináší uvolnění, snížení napětí a pocit odpočinku. Cílem této velmi šetrné terapie je normalizace tělesných funkcí a upravit tři hlavní negativní faktory zahrnuté v procesu nemoci: překrvení, zánět a napětí. Reflexologická sezení mají za úkol zlepšit krevní oběh a napomoci organizmu správnému vylučování tak, aby toxické látky nemohly dosáhnout v játrech, ledvinách a jiných tělesných orgánech škodlivé hladiny.

Automatická subaquální masáž

Procedura je prováděna ve vodoléčebné vaně s teplotou vody lehce hypertemní 37 stupních Celsia. Masáž je prováděna proudem vody automaticky pomocí zabudovaných trysek s možností zacílení na problematická místa. Vhodné pro všechny. Účink je analgetický, relaxační, zlepšení prokrvení a podpora metabolismu, ovlivní svalový tonus.

Koupele a zábaly

Slatinná koupel

Procedura je podávána ve vodoléčebné vaně naplněné hustou koupelovou směsí slatiny a vody, teplota koupele je 42 st. C, pokles teploty během koupele max. o 2 stupně. Po koupeli následuje osprchování a suchý zábal. Jde o křídovou slatinnou zeminu s obsahem 52 % uhličitanu vápenatého. Vhodné pro pacienty s onemocněním kloubů, svalů, páteře. Koupele silně zatěžují kardiovaskulární aparát – nevhodné pro těžké hypertoniky a pacienty s dysfunkcí kardiovaskulárního aparátu. Koupel způsobí celkové prohřátí organismu. Pacienti po absolvování léčby udávají značné zmírnění až vymizení bolesti, výrazné zlepšení pohyblivosti a snížení až vynechání používané dávky analgetik. Dochází k výraznému zlepšení kvality života s navrácením pracovní schopnosti.

Perličková koupel

Procedura je podávána ve vodoléčebné vaně, teplota vody je 36 - 38 stupňů Celsia. Po koupeli následuje suchý zábal. Vhodné pro všechna onemocnění pohybového aparátu, včetně bolestivých syndromů páteřních Koupel má sedativní, relaxační a jemný masážní účinek.

Koupel přísadová (bylinná, hořečnatá, xylopová)

Procedura je podávána ve vodoléčebné vaně, 36 - 38 stupňů Celsia. Jako přísada je použit bylinný extrakt. Po koupeli následuje suchý zábal. Vhodné pro všechna onemocnění pohybového aparátu. Koupel má sedativní a relaxační účinek.

Koupel přísadová salfatanová

Procedura je podávána ve vodoléčebné vaně, 36 - 38 stupňů Celsia. Jako přísada je použit Solfatan v podobě prášku, který obsahuje min. 40% síry. Po koupeli následuje suchý zábal. Do koupele nutno sejmout všechny stříbrné šperky, mohlo by dojít k jejich poškození. Vhodné pro všechna onemocnění pohybového aparátu. Účinek na degenerativní onemocnění pohyb. aparátu, některé kožních onemocnění (lupénka).

Koupel přísadová jodová

Procedura je podávána ve vodoléčebné vaně, 36 - 38 stupňů Celsia. Jako přísada se používá jod, aktivovaný Chloraminem B z jodidu draselného. Po koupeli následuje suchý zábal. Do koupele nutno sejmout všechny kovové šperky – mohlo by dojít k jejich poškození. Vhodné pro všechna onemocnění pohybového aparátu. Účínek na degenerativní onemocnění pohybového aparátu zvláště artrózy vstřebáváním účinné látky – jodu kůží.

Vířivá koupel (horní končetiny nebo dolní končetiny)

Teplota vody je 34 - 38 stupňů Celsia, dle typu postižení. Vhodná pro poúrazové stavy, při poruchách prokrvení, neuropatiích. Zlepšuje prokrvení a podporuje vstřebávání otoků.

Střídavé koupele nožní

Teplota 40 - 46° C a 10 -16° C, využívá střídavého působení chladu a tepla na dolní končetiny za účelem zlepšení prokrvení a trofiky tkání. Vhodné pro pooperační a poúrazové stavy, při poruchách prokrvení. Zlepšuje prokrvení a vstřebávání otoků.

Suchá uhličitá koupel

Uzavření celého těla (mimo hlavy) do speciálního plastového vaku, plněného čistým oxidem uhličitým. Během procedury je pouštěna relaxační hudba. Doporučený celkový počet je 10 suchých uhličitých koupelí. Vhodné pro nemoci pohybového aparátu, poruchy periferního prokrvení, polyneuropatie, mikroangiopatie, arteriální hypertenze, varixy, algodystrofie. Dokonalé prokrvení pokožky, svalstva a všech tělesných orgánů, včetně žláz a mozku dobře okysličenou krví. Tato vysoce účinná procedura, která upevňuje zdraví, zvyšuje životní elán a vitalitu, je ideálním prostředkem pro zvýšení tělesné i duševní pohody.

Slatinný zábal

Ohřátá a rozmíchaná slatina v konzistenci pasty se aplikuje na příslušnou část těla a tím dochází k rovnoměrnému prokrvení až překrvení prohřívaných partií. Vhodné pro pacienty s onemocněním kloubů, svalů, páteře. Možno podávat i u klientů s onemocněním kardiovaskulárního aparátu. Výsledkem je uvolnění svalového napětí, snížení bolesti, lepší prokrvení tkání a regenerace. Pacienti po absolvování léčby udávají značné zmírnění až vymizení bolesti , výrazné zlepšení pohyblivosti a snížení až vynechání používané dávky analgetik. Dochází k výraznému zlepšení kvality života s navrácením pracovní schopnosti. Peloidy jsou látky, které vznikly v přírodě geologickými pochody.V rozmělněném stavu ve směsi s vodou se v lékařství užívají jako bahenní koupele nebo zábaly . Peloidy rozdělujeme na humolity a bahna dle obsahu organických látek. Humolity pak dále rozdělujeme na rašelinu a slatinu. Lázně Velichovky jsou jedinou lokalitou v České republice, kde je aplikována slatinná koupel ve formě husté koupelové směsi, která ztrácí po dobu aplikace pouze 1°C tepla a proto je pacienty velice vyhledávána a žádána.

Parafínové zábaly - v sedě

Teplota 56 stupňů Ceslsia, lokální aplikace tepla pomocí parafínových plátů nebo namáčením horních končetiny do parafínové lázně, aplikace parafínu vede k místnímu prokrvení, zlepšení metabolismu, odplavení nežádoucích metabolitů. Vhodné pro artrózy, revmatická onemocnění, svalové spasmy. Účinek analgetický, zlepšení prokrvení a trofiky tkání.

Lázně Velichovky

Lázně Velichovky

Lázně Velichovky se specializují na rehbilitaci pohybového ústrojí, rehabilitaci po a před operacemi kostí a kloubů a po úrazech. Lázně využívají mimo jiné místní slatiny s jedinečným složením a účinky.
Víkendová relaxace

Víkendová relaxace

Dopřejte si víkendový odpočinek od stresu a relaxujte ve Velichovkách.